A
a

Lekcje muzealne dla szkół podstawowych

Wartościowym pomysłem na zorganizowanie atrakcji podczas wycieczek jest wizyta w ciekawym miejscu, z którego najmłodsi wyjdą z nową wiedzą. Oferta bydgoskiego Muzeum Wojsk Lądowych dla szkół podstawowych, poza prezentacją zasobów obiektu z przewodnikiem, uwzględnia także edukacyjne warsztaty historyczne dla dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z listą proponowanych przez nas tematów – w przystępny sposób omawiamy np. symbole narodowe, historię polskiego umundurowania czy konstrukcje broni. Istnieje również możliwość zgłoszenia zapytania do prowadzącego w przypadku zapotrzebowania na poruszenie innych zagadnień.

Jak wyglądają warsztaty w Muzeum Wojsk Lądowych?

Oferta edukacyjna dla szkół podstawowych w Bydgoszczy składa się z interesujących i angażujących zajęć, takich jak lekcje muzealne z zastosowaniem nowoczesnych technologii audiowizualnych. Nasi pracownicy posługują się znanymi i lubianymi przez najmłodszych przykładami z popkultury oraz zestawiają je z zasobami placówki. Lekcje dla dzieci łączą omawianie eksponatów z elementami dyskusji oraz metodami kreatywnymi.

 

Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy przygotowało ofertę edukacyjną dla różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży. Lekcje muzealne zostały przygotowane i są prowadzone przez doświadczonych pracowników naszej placówki. Oto nasza propozycja tematów:

„Kto ty jesteś? Polak mały!” – lekcja dla klas I – III o symbolach narodowych.

„Co żołnierz nosi w plecaku” – historia umundurowania i wyposażenia polskiego żołnierza.

„Czym jest czołg?” - omówienie podstawowego podziału czołgów oraz sposobów wykorzystania. Przedstawienie podstawowych modeli na przykładzie filmów i gier komputerowych. Pokaz połączony z prezentacją. (Łukasz Skoczek)

„Jak działa karabin?” - podstawowe pojęcia dotyczące podziału na rodzaje broni strzeleckiej oraz amunicji. Proste wyjaśnienie zasad działania broni. Wszystko na przykładzie prawdziwych egzemplarzy oraz przykładów z filmów i gier komputerowych.

Dowolny temat do ustalenia z prowadzącym.

Koszt przeprowadzenia lekcji wynosi 250 zł . Grupy można zgłaszać telefonicznie: 261 41 48 72 oraz 261 41 48 73. W przypadku braku możliwości kontaktu telefonicznego uprasza się o przesyłanie zgłoszeń na następujące adresy mailowe: oswiatowy@muzeumwl.pl lub promocja@muzeumwl.pl.