Wartościowym pomysłem na zorganizowanie atrakcji podczas wycieczek jest wizyta w ciekawym miejscu, z którego najmłodsi wyjdą z nową wiedzą. Oferta bydgoskiego Muzeum Wojsk Lądowych dla szkół podstawowych, poza prezentacją zasobów obiektu z przewodnikiem, uwzględnia także edukacyjne warsztaty historyczne dla dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z listą proponowanych przez nas tematów – w przystępny sposób omawiamy np. symbole narodowe, historię polskiego umundurowania czy konstrukcje broni. Istnieje również możliwość zgłoszenia zapytania do prowadzącego w przypadku zapotrzebowania na poruszenie innych zagadnień.
Jak wyglądają warsztaty w Muzeum Wojsk Lądowych?
Oferta edukacyjna dla szkół podstawowych w Bydgoszczy składa się z interesujących i angażujących zajęć, takich jak lekcje muzealne z zastosowaniem nowoczesnych technologii audiowizualnych. Nasi pracownicy posługują się znanymi i lubianymi przez najmłodszych przykładami z popkultury oraz zestawiają je z zasobami placówki. Lekcje dla dzieci łączą omawianie eksponatów z elementami dyskusji oraz metodami kreatywnymi.
Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy przygotowało ofertę edukacyjną dla różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży. Lekcje muzealne zostały przygotowane i są prowadzone przez doświadczonych pracowników naszej placówki. Oto nasza propozycja tematów:
„Kto ty jesteś? Polak mały!” – lekcja dla klas I – III o symbolach narodowych.
„Co żołnierz nosi w plecaku” – historia umundurowania i wyposażenia polskiego żołnierza.
„Czym jest czołg?” - omówienie podstawowego podziału czołgów oraz sposobów wykorzystania. Przedstawienie podstawowych modeli na przykładzie filmów i gier komputerowych. Pokaz połączony z prezentacją. (Łukasz Skoczek)
„Jak działa karabin?” - podstawowe pojęcia dotyczące podziału na rodzaje broni strzeleckiej oraz amunicji. Proste wyjaśnienie zasad działania broni. Wszystko na przykładzie prawdziwych egzemplarzy oraz przykładów z filmów i gier komputerowych.
Dowolny temat do ustalenia z prowadzącym.
➡️ Muzeum niestety nie dysponuje parkingiem dla zwiedzających.
➡️ Przy wejściu do muzeum znajduje się przystanek autobusów miejskich z zatoczką – na którym może zatrzymać się kierowca autokaru – w celu wypuszczenia grupy. Miejsca postojowe najbliżej naszej placówki to m.in.: parking przy stadionie ZAWISZA, parking przy ul. Powstańców Warszawy (za 10. Wojskowym Szpitalem Klinicznym) oraz parking przy Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.