Zasady bezpieczeństwa w stanie epidemii Covid-19

W trosce o Wasze bezpieczeństwo Muzeum działać będzie w oparciu o obowiązujące w kraju wskazania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ograniczeń w stanie epidemii COVID-19.

-Na salach ekspozycyjnych może przebywać jednocześnie do 50 osób.
-Na terenie całego Muzeum, w tym ekspozycji plenerowej, należy utrzymać bezpieczny dystans między zwiedzającymi (2 metry).
-Podczas zwiedzania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust, zarówno w salach wystawowych jak i na ekspozycji plenerowej.
-Bezpośrednio przed zwiedzaniem sal wystawowych należy zdezynfekować ręce. Zachęcamy także do noszenia rękawiczek.
-Przy kasie biletowej może przebywać tylko jedna osoba.
-Rekomendujemy korzystanie z kart płatniczych.
-Do odwołania nie będzie dostępna usługa przewodnicka po muzeum, obowiązuje zwiedzanie indywidualne, zwiedzanie grupowe jest zabronione do odwołania.
-Utrzymujemy dotychczas obowiązujące zasady zwiedzania: nie dotykamy eksponatów, gablot i elementów wystawy.