Uroczyste obchody 50. rocznicy utworzenia Muzeum

10 października w naszej siedzibie głównej przy ulicy Czerkaskiej odbyły się uroczyste obchody związane z 50. rocznicą utworzenia Muzeum, otwarto również ekspozycję czasową związaną z jubileuszem.
50-lecie 1

W trakcie obchodów pracownicy Muzeum zostali odznaczeni za zasługi dla obronności kraju. Zastępca Dyrektora Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia, płk dr inż. Radosław Warchoł, oficjalnie przekazał do naszych zbiorów cztery prototypowe egzemplarze uzbrojenia. Uroczystościom towarzyszył występ Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy oraz pokaz pojazdów, zarówno zabytkowych (Daimler Dingo Mark III oraz Scout Car M3A1) jak i obecnie użytkowanych przez Wojsko Polskie (KTO Rosomak i pojazd opancerzony MRAP). Dziękujemy gościom za liczne uczestnictwo oraz ciepłe słowa.