Muzeum Artylerii tradycyjnie jest organizatorem konkursów wiedzy historycznej. W dniu 26 kwietnia 2022 roku odbył się Konkurs Historyczny „Flotylla Wiślana – 1918-1926 , Oddział Wydzielony „Wisła” 1939”. Tematyka konkursu była nowa, ale ściśle związana z historią Torunia. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół Województwa Kujawsko-Pomorskiego: I Liceum Ogólnokształcące z Toruniu, III Liceum Ogólnokształcące z Torunia, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego VIII Liceum Ogólnokształcące z Torunia, Zespół Szkół Budowlanych z Włocławka.
Konkurs Muzeum Artylerii 1
Zwycięzcami konkursu zostały zespoły szkół :
I miejsce – zespół z I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu;
II miejsce – zespół z Zespołu Szkół Budowlanych we Włocławka;
III miejsce – zespół II z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego VIII Liceum Ogólnokształcące w Torunia.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom. Wyniki końcowe świadczą o wysokim poziomie wiedzy historycznej.
Dodatkową atrakcją konkursu była prelekcja pasjonata i autora książek z historii Marynarki Wojennej Mariusza Borowiaka. Prezentacja była okazją do przedstawienia nowej książki
„Komandor Kanafoyski i Oddział Wydzielony „Wisła” w 1939 r.”.
Szczególne podziękowanie za pomoc w organizacji konkursu wolontariuszowi Mariuszowi Thomas z członkami Klubu Krótkofalowców PZK OSA, kmdr por. rez dr Mariuszowi Kanarskiemu, Bogusławowi Uziembło.
Konkurs dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego