ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2021 roku Muzeum Wojsk Lądowych zaprasza w godz. 10.00 - 16.00 do oddziału muzeum w Osówcu na pokaz ciężkiego sprzętu wojskowego. Tego dnia będzie można zobaczyć kilkanaście, na co dzień nie prezentowanych pojazdów wojskowych znajdujących się w zbiorach naszego muzeum. Są to m.in. wyrzutnia rakietowa BM-13 „Katiusza”, 203 mm armata samobieżna 2S7 Pion, samobieżny ustawiacz min UMS „Kalina”, czołg lekki M3A1 „Stuart” oraz wyrzutnia rakiet taktycznych 9P129 „Toczka”. Część prezentowanych pojazdów jest „na chodzie”. Podczas zwiedzania będzie można nabyć pamiątki jak również posilić się wojskową grochówką. WSTĘP BEZPŁATNY.
osowa

Jednocześnie przypominamy że w trosce o Państwa bezpieczeństwo w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy obowiązują procedury sanitarne zgodne z zasadami panującymi także w innych miejscach użyteczności publicznej. Zwiedzanie ekspozycji w budynku muzeum możliwe jest tylko w maseczce ochronnej zakrywającej nos i usta oraz przy zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego. Bezpośrednio przed zwiedzaniem sal wystawowych należy zdezynfekować ręce. Przy sklepiku z pamiątkami może znajdować się tylko jedna osoba. Zachęcamy także do płatności bezgotówkowych. W budynku muzeum oraz na ekspozycji plenerowej może jednocześnie znajdować się ograniczona liczba osób w związku z powyższym wejście na teren muzeum będzie limitowane.Ze względu na warunki epidemiologiczne mogą wystąpić niezależne od nas zmiany w organizacji wydarzenia lub jej odwołanie.